Porubané už vybrali filmy pro letní kino

Stejně jako v minulých letech mohli lidé hlasovat o tom, jaké filmy bude porubské letní kino promítat. Hlasování se uskutečnilo na webu i facebookovém profilu Poruby od 1. do 14. května. Lidé hlasovali vždy pro jeden film ve třech kategoriích – americká, britská nebo francouzská komedie; česká „kultOFFka“ a animovaný film.

Porubské letní kino zahájí 27. června americká romantická komedie Hudbu složil, slova napsal s Hughem Grantem a Drew Barrymor v hlavních rolích. Snímek v hlasování těsně porazil druhou Půlnoc v Paříži.

V kategorii českých klasických filmů získal nejvíce hlasů snímek Na samotě u lesa, který diváci zhlédnou 25. července. A mezi animovanými filmy uspěla komedie Já, padouch 3, která jednoznačně deklasovala všechny své soupeře a promítat se bude 22. srpna.

Letošní program porubského letního kina nabídne jednu novinku. Zatímco filmy Hudbu složil, slova napsal a Já, padouch 3 se budou promítat na klasickém místě na Francouzské ulici, snímek Na samotě u lesa se vrátí do míst, kam chodily za filmy generace Ostravanů – do Letního kina Amfi za DK Poklad. Areál letního kina se v současné době připravuje, aby se v něm mohlo promítat. Opravují se lavičky a uklízí okolí. Obnovenou premiéru (naposledy se v Amfi promítalo v roce 1996) bude mít areál 31. května, kdy se v něm jako součást festivalu Ostrava Kamera Oko budou dávat film Annie Hall.

 

Program letního kina

31. 5. 2018 v 17.00     Annie Hall                              letní kino Amfi         festival Ostrava Kamera Oko

27. 6. 2018 v 21.45      Hudbu složil, slova napsal   louka u Francouzské ulice

25. 7. 2018 v 21.30      Na samotě u lesa                  letní kino Amfi

22. 8. 2018 v 20.30      Já, padouch 3                       louka u Francouzské ulice