Ptáme se, jak se žije Porubanům

Až do konce září mohou obyvatele Poruby oslovit tazatelé s prosbou, zda by se zúčastnili průzkumu veřejného mínění a vyplnili dotazník. Průzkum si objednala radnice.

Co vám v Porubě schází? Jste spokojeni s tím, jak vypadá veřejný prostor, nebo byste něco změnili? Případně odkud čerpáte informace o svém obvodu a na jaké kulturní akce chodíte? To je jen několik z řady otázek, na které se až do konce září budou ptát tazatelé ze společnosti MindBridge Consulting. Průzkum veřejného mínění si u nich objednal Úřad městského obvodu Poruba, který na něj získal dotaci z ministerstva práce a sociálních věcí.

„Je důležité, abychom věděli, jak Porubu vnímají lidé, kteří v ní bydlí. A právě průzkum veřejného mínění by nám měl na spoustu otázek odpovědět. Samozřejmě vnímáme problémy, které náš obvod trápí. Ale potřebujeme si potvrdit, zda to stejně vidí i občané Poruby, nebo jsou pro ně důležitější třeba jiné věci. Výsledky budou sloužit k zefektivnění práce úřadu a k ujasnění priorit, a díky tomu můžeme provést aktualizaci našeho strategického plánu,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

V průzkumu agentura postupně osloví dva tisíce Porubanů, takže výsledky budou skutečně reprezentativní. Vybírat je bude podle nejrůznějších statistických hledisek: věku, pohlaví, vzdělání a velkou roli bude hrát i to, na kterém stavebním obvodu lidé bydlí.

„Cílem je, aby odpovídal reprezentativní vzorek obyvatel obvodu. Proto je důležité, aby procentuálně odpovídal i tomu, kolik lidí bydlí v jednotlivých obvodech. Víme, že obyvatele sedmého obvodu může trápit něco jiného než ty, co bydlí na obvodu prvním. A i to chceme zohlednit,“ řekla starostka.

Zároveň požádala Porubany, aby tazatele, pokud je osloví, neodmítali. „Vyplnění dotazníku nezabere moc času a přinese nám důležité informace. Budeme rádi, když se zúčastníte,“ dodala Lucie Baránková Vilamová.

Publikováno dne 8.9.2021