Den parku se vydařil

Neděle plná zábavy i poučení. To byl Den parku, který se uskutečnil 17. června v Zámeckém parku. Akce, do které se zapojila spousta organizací, přilákala stovky Porubanů.

Zámecký park má obrovský potenciál. Spojení parku, zámku a rybníku nabízí spoustu možností, některé z nich se představily 17. června na Dni parku. Příchozí si mohli prohlédnout zámek, zajezdit si na lodičce, vystoupat do věže kostela, nebo si jen tak opéct špekáček u táboráku. A společně s dětmi mohli navštívit desítky stanovišť, které si pro ně připravily ostravské organizace.

Děti se tak mohly zúčastnit fotbalového turnaje, prohlédnout si domácí zvířata, podívat se na ukázky agility či si mohly vyzkoušet rybaření. Zapojily se ale i sportovní organizace. Své stanoviště měli v Zámeckém parku například biatlonisté, kteří společně s cyklisty a inline bruslaři mohli využít k vyjížďkám i uzavřenou ulici Vřesinskou ulici. Ovšem cílem dne nebyla jen zábava. U rybníka v infostánku byl připraven i dotazník, ve kterém mohli příchozí dát najevo svůj názor na budoucnost parku. Akce se konala od 10 hodin až do večera a parkem prošly a pobavily se stovky lidí.

Den parku pořádal městský obvod Poruba ve spolupráci s Nadací Proměny Karla Komárka. Šlo o jednu z akcí před připravovanou revitalizací lokality, která leží na pomezí staré a nové Poruby. Městský obvod chce společně s nadací vytvořit ze Zámeckého paku místo, které bude atraktivní a bude lákat Porubany k relaxaci.

Publikováno dne 18.6.2018