I letos pořádá Poruba zajímavé procházky obvodem

  • Úvod
  • Novinky
  • I letos pořádá Poruba zajímavé procházky obvodem

Nejenom pro milovníky filmu, zvířat, kol, zeleně či sorely jsou určeny tematické procházky Porubou, které se uskuteční od července do října.

Projít se a dozvědět se spoustu zajímavých věcí. To je cíl tematických procházek, které připravil městský obvod Poruba. Obvod chtějí ukázat z netradičního pohledu. Hned na té první, která se uskuteční 21. července, se zájemci například dozvědí, jakých filmových rolí se dostalo Porubě v minulosti a kam se chodilo na filmy. I pamětníky možná překvapí, že se promítalo nejenom v Dukle, Zdaru či Amfi, ale i na řadě jiných míst. Filmovou Porubou provede Martin Jiroušek.

V srpnu se lidé budou moci dozvědět, jaká zvířata v Porubě žijí. V září se budou konat procházky dvě. I když jedna z nich bude cyklovyjížďka, která přiblíží město z pohledu uživatele kol, a při té druhé odborník mapující stav stromů v obvodu povypráví, jaká jsou specifika péče o zeleň ve městě. Závěrečná procházka plánovaná na říjen ukáže zájemcům skvosty sorely, kterou je Poruba proslulá.

„O procházky v minulých letech měli lidé zájem, a proto v nich chceme pokračovat. Některé představí víceméně utajenou stránku Poruby. Je opravdu zajímavé zjistit, v jakých filmech se Poruba ukázala, a lidi určitě překvapí, jaká zvířata tady společně s námi žijí. Další akce pak reagují na časté dotazy občanů. V Porubě jde především o stromy, které jsou naší obrovskou devízou. A z úst nejpovolanějších se návštěvníci dozvědí, jak se o městskou zeleň starat, kdy se musí kácet, kdy ne, a jak by zeleň v našem okolí měla vypadat,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Přednášky jsou součástí projektu Podpora místní Agendy 21 – udržitelný a komunitní život v Porubě, který podpořil Moravskoslezský kraj. Součástí jsou i další akce, jež Poruba chystá. Tou největší bude podzimní Zažít Porubu jinak s podtitulem Den parku, která se bude konat 25. září v Zámeckém parku, a veřejné fórum Porubské desatero.

 

Procházky Porubou

21. 7. Filmová procházka

11. 8. Zvířata ve městě

15. 9. Cyklovyjížďka Porubou

22. 9. Procházka s arboristou

říjen Procházka sorelou