Je čas žádat o účelové dotace

Pořadatelé kulturních nebo sportovních akcí, lidé, kteří chystají programy na ochranu životního prostředí, zajímavé vzdělávací akce nebo se poskytují sociální služby. Ti všichni mohou požádat o účelovou dotaci z rozpočtu městského obvodu Poruba. Nově už jen elektronicky.

Stejně jako loni mohou lidé a organizace od 15. listopadu podávat žádosti o účelové dotace z rozpočtu městského obvodu Poruba. Letošek ale přináší jednu velkou novinku. Žádosti se podávají už jen elektronicky.

„V loňském roce jsme lidem poprvé vedle klasické papírové formy umožnili podat žádost o dotaci elektronicky. Letos jsme pokročili ještě o krok dále a žádosti přijímáme už jen v elektronické podobě. Chceme lidem ušetřit cestu na úřad a připravili jsme pro ně jednoduchý formulář, který zvládne vyplnit každý. Za posledních několik let se nám podařilo podávání žádosti výrazně zjednodušit a věřím, že lidé a organizace ocení, že jim ubyde spousta práce,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Zásadní však podle starostky je změna lhůty pro podávání žádostí. „S výjimkou programu Ostatní je bude nutné přihlásit v předcházejícím kalendářním roce – tedy o dotace na rok 2020 je třeba požádat letos do 10. prosince,“ upozornila Lucie Baránková Vilamová.

Kompletní znění zásad je zveřejněno na webu v sekci Občan pod odkazem Účelové dotace. Lidé tam najdou i kontakty na zaměstnance, kteří zodpovídají za zpracování žádostí. V případě nejasností se mohou obrátit přímo na ně. Zpětnou vazbu o tom, zda byly subjekty v žádosti o dotaci úspěšné, by se měly dozvědět v únoru, nejpozději však v březnu příštího roku a to poté, co žádosti projdou příslušnými komisemi, následně radou a některé bude muset schválit i zastupitelstvo obvodu.