Na sedmém obvodu zakotvila loď

Nové hřiště ve tvaru lodi mají k dispozici děti, které bydlí v okolí ulice Jana Šoupala. Koráb je už třetím realizovaným návrhem, který úspěšně prošel loňským hlasováním projektu participativního rozpočtu Zelená Porubě.

Návrh s názvem Chceme si hrát přihlásila do projektu Jana Netočná a v hlasování skončil na třetím místě. Společně s dětmi vybrala i návrh, jak by hřiště mělo vypadat. „Je to pěkné, barevné a věřím, že si nové hřiště děti užijí,“ řekla Jana Netočná. U hřiště jsou i nové lavičky.

Hlasováním Zelené Porubě v loňském roce prošly čtyři projekty. Tři z nich se už podařilo uskutečnit. Na přelomu jara a léta bylo otevřeno rekonstruované dopravní hřiště na ulici Ukrajinská, začátkem srpna pak relaxační náměstíčko na Slavíkově ulici, kde byly ke stávajícímu dětskému hřišti přidány další herní prvky. Zbývá už jen dodělat úpravu nadzemních částí bývalých toalet na Hlavní třídě.

Zelená Porubě je projekt participativního rozpočtu, který funguje na principu, že lidé navrhují, co by Poruba měla udělat. Nápady pak projdou hlasováním veřejnosti a ty úspěšné obvod realizuje. V současné době se posuzují návrhy třetího ročníku a na podzim se o nich bude hlasovat.