Poruba má mapu hřišť a sportovišť

Mapu všech dětských hřišť, pískovišť a sportovišť na území obvodu mají k dispozici obyvatelé Poruby. Stáhnout si ji mohou v klasické podobě, najdou ji také na Google mapách.

V Porubě je téměř stovka dětských hřišť, několik workoutů, skatepark, hřiště pro discgolf a řada sportovišť otevřených i pro veřejnost. Městský obvod pro své obyvatele připravil mapu, ve které najdou jejich umístění.

„Bereme to jako užitečnou pomůcku. Velmi často se nás lidé ptají, proč zrovna na jejich dvoře není žádné hřiště. Vysvětlujeme jim, že nejsme schopni umístit je všude, protože jen jejich údržba by nás nesmírně finančně zatěžovala. Ale vždy v docházkové vzdálenosti od svého domova nějaké hřiště najdou. A mapa jim ukáže ta nejbližší,“ řekla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Nejde však jen o dětská hřiště. Zájemci v mapě najdou rovněž sportoviště a zahrady mateřských škol, které jsou otevřené pro veřejnost. Vyznačeny v ní jsou také venkovní posilovny, skatepark nebo místo pro discgolf. Mapa je k dispozici i v ukrajinštině.

„Lidé si ji mohou stáhnout v klasické podobě, případně mohou využít její online verzi. V ní jsou uvedeny také otvírací doby pro veřejnost a postupně tam budeme chtít doplnit také fotografie, aby si lidé mohli udělat představu, jak jednotlivá místa vypadají. Věříme, že to bude užitečná pomůcka nejenom pro Porubany. Mnozí z nich možná budou překvapeni, kolik nejrůznějších hřišť a sportovišť je v jejich sousedství,“ uvedla starostka.

Mapu v klasické podobě lze stáhnout zde (oficiální webové stránky poruba.ostrava.cz, sekce Informační rozcestník, podsekce Volný čas, sport a kultura), v ukrajinštině je k dispozici zde a online verzi najdou zde. Informace o sportovištích a zahradách mateřských škol, které jsou otevřeny v odpoledních hodinách, víkendech a svátcích pro veřejnost najdou zájemci i na webu města bezpecnejsi.ostrava.cz.