Vše, co jste chtěli vědět o fungování Poruby, najdete na webu

  • Úvod
  • Novinky
  • Vše, co jste chtěli vědět o fungování Poruby, najdete na webu

Součástí webu fajnovaporuba.cz je nová sekce s názvem Nejčastější dotazy. Porubané v ní najdou odpovědi na otázky, které směřují k úřadu. Od dopravy, přes zeleň až k tomu, kde si vyřídit občanský průkaz.

Zaměstnanci úřadu pravidelně odpovídají na řadu dotazů, které jim adresují obyvatelé obvodu. Na matriku se obracejí ti, co potřebují občanský průkaz, chystají svatbu, nebo se jim narodilo dítě. Odboru komunálních služeb a zeleně se zase ptají na to, proč se kácí. Případně paradoxně na to, proč se kácí tak málo. Na dopravě zase řeší chodníky a každý z odborů, který na radnici funguje, má prostě svá témata, která lidí zajímají. A nyní si odpovědi na ně může najít opravdu každý. Zájemci je najdou zde.

„Sebrali jsme všechny dotazy, na které se lidé ptají nejčastěji, a snažili jsme se na ně jednoduše, ale přitom vyčerpávajícím způsobem, odpovědět. Všechny odpovědi jsme zveřejnili na webu fajnovaporuba.cz. Je to zatím jen první verze, kterou budeme postupně rozšiřovat. Ale už teď by tam lidé měli najít odpověď na většinu věcí, které je v souvislosti s Porubou a úřadem zajímají,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Dotazy jsou řazeny do několika tematických kategorií. „Některé se věnují činnosti úřadu. Takže stačí pár kliků, aby se lidé dozvěděli vše potřebné o dokladech, poplatcích, nebo třeba i o ověřování listin. Další jsou zaměřeny na každodenní problémy Porubanů. Takže, pokud vás zajímá, jak jsme na tom s opravami chodníků, kdy a jak se seče tráva či jaké školy v Porubě najdete, určitě byste se měli na stránku podívat. Pokud by se stalo, že tam odpověď na svou otázku nenajdete, není nic jednoduššího, než nám ji poslat. My ji na web zařadíme.,“ dodala Lucie Baránková Vilamová.

Odpovědi najdou zájemci na webu fajnovaporuba.cz a v záložce Nejčastější dotazy. Web slouží především k informování o projektech Poruby a nové sekce chce poskytnout další služby a informace obyvatelům obvodu.