Výsledky ankety k proměně Zámeckého parku

  • Úvod
  • Novinky
  • Výsledky ankety k proměně Zámeckého parku

Osmadvacet přihlášených projektů a jen čtyři postoupily do druhého kola. A Proměna Zámeckého parku a jeho okolí mezi úspěšnou čtyřkou nechybí. Poruba se tak výrazně přiblížila k úspěchu v programu Parky Nadace Proměny Karla Komárka.

Vítěz bere vše. Touto jednoduchou premisou se řídí posuzování přihlášených projektů v programu Parky Nadace Proměny Karla Komárka. Na cílovou dotaci, která může dosáhnout až 25 milionů korun, může dosáhnout pouze jeden projekt. A Proměna Zámeckého parku a jeho okolí, kterou podal městský obvod Poruba, se vysněnému cíli velmi výrazně přiblížila. Z osmadvaceti přihlášených se do druhého kola dostaly jen čtyři projekty a ten porubský mezi nimi nechybí!

„Pro nás je to vynikající zpráva. Dostat se mezi poslední čtyři je skvělé. Věřím, že to ještě zdaleka není konec a Poruba na dotaci dosáhne. Lidé, kteří projekt připravovali, odvedli neskutečný kus práce a Zámecký park si zaslouží, aby se stal ozdobou Poruby,“ uvedl starosta Petr Mihálik.

Vedle Zámeckého parku postoupily do druhého kola i projekty na obnovu centrálního parku v Mostu, revitalizace vyhlídkových Husových sadů v Rokycanech a obnova Zámeckého parku Vlčice. Zástupci Nadace Proměny Karla Komárka nyní postupně navštíví všechna čtyři místa, do Poruby zavítali ve čtvrtek 8. června.

„Projekt jsme pojali komplexně. Nejenom jako revitalizaci parku, ale i jako oživení celého okolí. Tedy včetně Oblouku nebo rybníku. A to by mohla být naše výhoda. Skutečnost, že postoupily pouze čtyři projekty, přičemž jich mohlo být až deset, svědčí o tom, že porota přistupuje k výběru opravdu přísně. Pro nás je to potvrzením skutečnosti, že projekt je smysluplný a má své opodstatnění. K získání dotace ale vede ještě dlouhá cesta. Ale i pokud bychom nakonec neuspěli, je pro nás důležité vědět, že projekt má smysl. Rozhodně bychom v něm pokračovali i bez dotace, byť by to byla mnohem delší a složitější cesta,“ řekla místostarostka Zuzana Bajgarová.

Na základě dalšího hodnocení pak vybrané projekty postoupí do 3. kola grantové výzvy, v němž finalisty čeká osobní obhajoba projektových záměrů. Vítěz bude znám na podzim. Bezprostředně navážou přípravy vybraného projektu a realizace je otázkou několika následujících let.

Publikováno dne 08.06.2017

Foto: Jiří Birke