Základní škola Bulharská má nové sportoviště

  • Úvod
  • Novinky
  • Základní škola Bulharská má nové sportoviště

Moderní multifunkční sportovní areál má k dispozici Základní škola Bulharská. V odpoledních hodinách a o víkendech bude sloužit i sportovním spolkům a veřejnosti.

Většina porubských škol má k dispozici moderní sportoviště, které může využívat v hodinách tělocviku. Jednou z výjimek byla Základní škola Bulharská, kde bylo staré a nevyhovující hřiště. To už je ale minulost. Koncem dubna dostaly děti do užívání multifunkční areál vhodný pro většinu sportů.

„Tvoří ho hřiště s umělým povrchem a lajnováním na futsal, tenis, florbal, volejbal a dvěma koši pro streetball. Součástí je také 150metrový běžecký ovál se dvěma drahami a doskočiště pro skok daleký. Takže je to sportoviště vhodné nejenom pro míčové sporty ale i pro atletické disciplíny,“ uvedla místostarostka Petra Brodová.

Sportoviště přibylo k dalším areálům, které městský obvod u školských zařízení buduje. Například v loňském roce se podařilo dokončit areál u Základní školy Josefa Valčíka. „Bulharská byla jednou z posledních porubských škol, které neměly kvalitní, moderní hřiště. Jsem ráda, že jsme tento dlouholetý deficit odstranili,“ dodala místostarostka Petra Brodová.

Výstavba vyšla na 9,7 milionů korun, část nákladů pokryla dotace Národní sportovní agentury. Ve vymezených časech bude areál sloužit i Porubanům. Všechna školní sportoviště jsou v odpoledních hodinách, o víkendech a o prázdninách otevřena veřejnosti. Přístupná jsou i některá hřiště u mateřských škol. Děti si mohou hrát například v zahradách školek na ulicích Ukrajinská, Dvorní, Vincence Makovského a Sokolovská. Kompletní seznam sportovišť je k dispozici na webu https://bezpecnejsi.ostrava.cz.

Publikováno dne 3.5.2022