Poruba chystá proměnu prostoru u Floridy

Prostor u kruhového objezdu na Hlavní třídě je hypotetickým centrem Poruby, které v následujících dvou letech čeká proměna. Historii i současnost území si lidé mohou prohlédnout na výstavě, které je instalována přímo na Hlavní třídě.

Místo nemá žádné oficiální jméno, ale stačí říct: „Sejdeme se u Floridy (u rondlu, kruháče, pódia či u Lenina),“ a všichni Porubané vědí, o jakou lokalitu se jedná. Místo u kruhového objezdu na Hlavní třídě je považováno za centrum Poruby. Denně jím procházejí tisíce lidí a konají se tam nejrůznější sportovní, kulturní a společenské akce. Toto místo si zaslouží proměnu, která ho udělá zajímavější a přívětivější. 

„Rozhodně nechystáme žádnou obrovskou přestavbu. Ani nepředáme lokalitu developerům, aby tam něco postavili. Naopak. Chceme zachovat její dosavadní charakter a upravit ji tak, abychom se v ní všichni cítili lépe. Víme, že tady chybí toalety nebo vodní prvek, který by v horkých letních dnech, kterých přibývá, dokázal ochladit vzduch. Přemýšlíme i o spoustě dalších věcí, které by mohly lokalitu učinit přitažlivější,“ uvedla starostka Lucie Baránková.

Do konce letošního roku by měl vzniknout návrh na proměnu území, který bude co nejdříve představen i lidem, kteří budou mít příležitost se k němu vyjádřit. Následovat bude vytvoření projektové dokumentace, úprava zeleně a následně i celého prostoru. Vše by mělo být hotovo do konce roku 2021.

„Jako základ pro revitalizaci bude sloužit analýza území, kterou si Poruba nechala udělat před několika lety. Vznikala v  součinnosti s místními obyvateli, jeho návštěvníky i podnikateli, kteří v okolí mají své živnosti. Návrh bude obsahovat všechny jejich podstatné připomínky,“ řekla starostka.

Historii místa, akce, které se tam konají, i nejdůležitější informace z analýzy prostoru si lidé mohou prohlédnout na výstavě, která bude až do 23. září k vidění na prostranství u kruhového objezdu přímo na Hlavní třídě.

Výstavu si lidé mohou prohlédnout zde.

Publikováno dne 27.8.2019