U kruhového objezdu vyrůstá nové posezení

V loňském roce městský obvod Poruba rekonstruoval pasáž bývalého kina Dukla na Hlavní třídě, kde vznikla galerie současného umění. Zároveň novou podobu získal i předprostor Dukly. Vzniklo tam nové posezení, které se velmi rychle stalo oblíbeným místem Porubanů.

Teď toto místo získává menšího bratříčka. Na druhé straně kruhového objezdu poblíž Kafe Palača vzniká další posezení. Dřevěná podesta s lavičkami je už hotová, umístěny jsou i stojany na kola. Ty pak s posezením spojuje cesta z nášlapných kamenů. Veškeré tyto práce nedělala externí firma ale přímo zaměstnanci úřadu, kteří se věnují údržbě městského mobiliáře. Díky tomu Poruba velmi výrazně ušetřila. Samotnou stavbou ale úpravy prostoru nekončí. Chystá se i výsadba nových záhonů, kde porostou trvalky a okrasné trávy, na podzim tam pak budou vysazeny cibuloviny.

„Loňské úpravy prostoru Dukly se setkaly s velmi pozitivním ohlasem Porubanů. Proto jsme se rozhodli, že zatraktivníme i druhou stranu kruhového objezdu. Myslím si, že posezení a záhony květin celé místo oživí a lidé tam budou rádi chodit,“ uvedl místostarosta Miroslav Otisk.