Vánoční výzdoba se rozsvítí 28. listopadu

S výjimkou stromu na Alšově náměstí se vánoční výzdoba v Porubě rozsvítí už 28. listopadu. Chybět nebude ani tradiční světelný oblouk, který se jen ze středu kruhového objezdu posune níže do středového pásu Hlavní třídy.

V závěru října byly na sloupy veřejného osvětlení instalovány vánoční ozdoby. Celkově je jich 144 kusů. Nejvíce, 118, je jich na Hlavní třídě, dvaadvacet kusů je na ulici 17. listopadu u Duhy a tři tvoří dekoraci sloupů u radnice na Klimkovické ulici.

Chybět nebude ani loňská novinka, která se lidem líbila. I letos ozdobí stromy na Alšově náměstí světelné řetězy. Listnáče po obvodu prostoru obtočí celých 2080 metrů řetězů Maxileb s LED žárovičkami. Dalších více než 2500 metrů světelných řetězů ozáří vánoční stromy v dalších porubských lokalitách – u vozovny, u Oblouku, na náměstí Družby, u Duhy nebo u pekárny Illík na Hlavní třídě. (Celkem tak bude v Porubě nainstalováno přes 4,5 km řetězů s drobnými světýlky.) Stromy u Oblouku či na náměstí Družby ještě budou mít „ježky“ na špicích.

Tradiční oblouk, který v posledních letech stával ve středu kruhového objezdu na Hlavní třídě, se bude letos stěhovat trochu níže do středového pásu. Objekt, se kterým se tak rádi Porubané fotografují, tak bude mnohem dostupnější.

LED řetězy s flash efektem samozřejmě nebudou chybět ani na porubském vánočním stromu na Alšově náměstí. Ten se letos „převlékne“ – zavěšeno na něm bude sto lesklých bílých a fialových koulí a sedmadvacet kusů „padajících“ světel. Porubský vánoční strom letos pochází z Pusté Polomi. Krásně rostlá dvanáct metrů vysoká douglaska roste na zahradě u rodinného domku a vzhledem k tomu, že hrozilo její vyvrácení a poškození domu nebo vedení vysokého napětí, bylo na ni už před časem vydáno povolení ke kácení. Strom přijede do Poruby v sobotu 30. listopadu kolem poledne a ozdoben bude v dalším týdnu. Slavnostní rozsvícení se uskuteční v neděli 8. prosince v 17 hodin.