Nadace Zámecký park nepodpoří, proměna ale nekončí

Městský obvod Poruba se ucházel o finanční podporu z programu Parky Nadace Proměny Karla Komárka na obnovu Zámeckého parku, která mohla dosáhnout až na 25 milionů korun. V loňském roce se Poruba společně s Mostem dostala do finále a o tom, zda podporu získá jeden projekt nebo oba, se mělo rozhodnout do konce tohoto roku. Aktuální zpráva bohužel není pozitivní. Nadace se rozhodla, že proměnu porubského parku nepodpoří. Jako hlavní důvod uvedla, že se nepodařilo vykoupit všechny garáže v lokalitě.

Proměna Zámeckého parku tím ale nekončí. Už v minulosti městský obvod avizoval, že ho považuje za důležitou lokalitu a v její obnově chce pokračovat bez ohledu na to, zda získá od Nadace Proměny Karla Komárka finanční podporu. Byť by to mělo být v delším časovém horizontu a třeba i v omezenější formě. V současné chvíli bude Poruba hledat řešení a nové termíny obnovy místa u porubského zámku. Samozřejmě se nic nemění na přeložce horkovodu pod zem, která se uskuteční příští rok, a na dalších plánovaných akcích.

O tom, jak bude revitalizace parku dále pokračovat, bude Poruba informovat veřejnost na svém webu, sociálních sítích i ve zpravodaji.

Publikováno dne 7.12.2018